A Dow Jones ipari átlagindexe 0,8, az S&P 500 mutató 0,7, a Nasdaq pedig 0,9 százalékkal erősödött.
A jó hangulatot támogatják a kedvező gyorsjelentések, valamint a Fed által kilátásba helyezett monetáris könnyítésnek is kedvező hatásai.
A JP Morgan viszont annak dacára is gyengült, hogy az elmezői várakozásoknál jobb eredményt publikált.
A szektorok között a technológiai cégek részvényei kiemelkedően jól teljesítettek.
Az Apple-papír jegyzése 300 dollár fölé került - története során először; az egész évet tekintve eddig több mint 40 százalékkal emelkedett az árfolyam.
Ugyancsak jól teljesített az IBM is, az árfolyam itt 140 dollár fölötti történelmi rekordot ért el.
Az Intel viszont gyengült eredményei kedd esti publikálását követően.
Rekordszintre emelkedett az arany ára a New York-i tőzsde fémszekciójában (COMEX) csütörtökön délután.
A decemberi lejáratú arany unciája 1368,90 dollárra nőtt 2 százalékos napközbeni drágulással, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed az előző nap jelezte, hogy az amerikai gazdaságnak további támogatásra lehet szüksége.
Ez gyengítette a dollárt az euróval szemben, ami hozzájárult az arany áremelkedéséhez.
Eközben az ezüst azonnali ára 23,59 dollárra, 30 éves csúcsra emelkedett a kedd késő esti 23,28 dollárról.
