BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó híreknek örült Amerika, csúcson a Dow

A főbb New York-i tőzsdeindexek emelkedtek szerdán; elsősorban a gyorsjelentések és az amerikai monetáris politikával kapcsolatos várakozások támogatták a vételi kedvet.

2010. október 13. szerda, 22:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Dow Jones ipari átlagmutatója és az S&P 500 index egyaránt 0,7 százalékkal erősített, míg a Nasdaq 1 százalékkal került előző napi záróértéke fölé.

A Dow 11 096 ponton fejezte be a napot, ami több mint öthavi csúcsnak felel meg.

A piaci kommentárok az emelkedés okaként egyértelműen a Fed nyíltpiaci bizottságának legutóbbi üléséről készült jegyzőkönyv tegnapi nyilvánosságra hozatalát jelölték meg, amely szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő szervezet készen áll a kvantitatív lazítás második körének beindítására.

A jó hírek között a kedvező tengerentúli gyorsjelentéseket is meg kell említeni, egyebek mellett az Intel és a JP Morgan által közzétett eredményeket.

A szektorok között az iparvállalatok és a nyersanyagcégek is jól szerepeltek, ahogyan a technológiai cégek részvényei is átlagon felül teljesítettek.

Az Apple-papír jegyzése 300 dollár fölé került - története során először; az egész évet tekintve eddig több mint 40 százalékkal emelkedett az árfolyam.

Ugyancsak jól teljesített az IBM is, az árfolyam itt 140 dollár fölötti történelmi rekordot ért el.

Az Intel viszont gyengült kedvező eredményei kedd esti publikálását követően; és hasonlóan járt a JP Morgan is.

Rekordszintre emelkedett az arany ára a New York-i tőzsde fémszekciójában (COMEX) csütörtökön délután. A decemberi lejáratú arany unciája 1368,90 dollárra nőtt 2 százalékos napközbeni drágulással.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet