BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az okostelefonokra szabott programot indít az OTP

Az OTP Bank újdonságnak számító fejlesztést indít, OTP Fórum Program keretében az iPhone-ról is elérhetővé válnak bizonyos banki szolgáltatások, illetve a bankolást könnyítő praktikus információk.

2010. október 13. szerda, 19:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kutatások szerint a magyar piacon folyamatosan növekszik az úgynevezett okostelefonok felhasználóinak száma - mondta el Forrai Péter, az OTP Elektronikus Banki Igazgatóságának ügyvezető igazgatója.

Az ügyvezető igazgató kifejtette: mivel a magyar bankpiacon ez az első iPhone-ra szabott alkalmazás, az OTP Bank a fejlesztéshez kapcsolódóan - az OTP Fórum Program keretében - kutatást végzett az okostelefonok használóinak körében.

A készüléket használók egyes, egyszerűséget és egyediséget erősítő igényeit is figyelembe vették a fejlesztések, a biztonsági, illetve adatkezelési szabályok kidolgozása során. "A fejlesztési folyamatba bevont felhasználók olyan igényeket is megfogalmaztak, amelyek megvalósításának informatikai vagy pénzpiaci szabályozási akadályai voltak" - mondta Forrai Péter.

Az iPhone felhasználók számára elérhető funkciókat az egyre növekvő számú "Android operációs rendszerrel" rendelkező okostelefon-felhasználók számára is elérhetővé kívánják tenni.

A program keretében az OTP Bank a Budapesti Műszaki Egyetemmel közösen pályázatot hirdet az Informatikai kar hallgatói számára, akiktől a jövőbeni fejlesztések során megvalósítható ötleteket, innovatív elképzeléseket várnak a banki szakemberek.

Az OTP által megkérdezett okostelefon-használók részéről a különösen preferált szolgáltatások között találhatók az OTP-vel, mint bankkal, bankkcsoporttal kapcsolatos hírek, a bankfiókokat és ATM-ket kereső szolgáltatások, az árfolyam kalkulátor, a pénzváltási lehetőségek, pénzváltók - közölték a bank munkatársai.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet