BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esik az arany és az olaj is

Három nap után először esett az arany ára a londoni tőzsdén, az olaj ára pedig már két napja csökken – elemzők szerint mindkettőhöz köze van a dollár erősödésének.

2010. október 12. kedd, 12:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dollár 0,5 százalékos keddi erősödése miatt a befektetők kevésbé látják vonzónak az árupiaci termékeket. Az arany általában ellentétesen mozog a dollárral, és ezúttal a többnapos emelkedés utáni korrekció is bejátszott, ezért kedden 0,7 százalékkal 1345 dollárra esett az aranyár unciánként, lényegesen elmaradva az október eleji 1364 dolláros csúcstól.

Az olaj árát is a dollárerősödés nyomja lefelé, emellett a szaúdi olajügyi miniszter szavait úgy értelmezi a piac, hogy az OPEC változatlanul hagyja kitermelési céljait – annak ellenére, hogy a készletek aránya rendkívül magas. A New York-i árutőzsdén 1,1 százalékkal 81,28 dollárra esett az olaj ára hordónként.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet