A nap végére azonban ennél alacsonyabb értéken 23 526 ponton zárt az index, ami 0,5 százalékos növekedést jelentett. Ez ugyan még mindig nagyobb volt, mint amit a nemzetközi tőzsdék mutattak a magyar piac zárásakor, az igazi kitörés azonban nem sikerült.
Ez főleg annak volt betudható, hogy a vezető részvények közül egyedül az OTP tudott emelkedni. Ennek hátterében az lehetett, hogy a bankrészvény még messze van a következő 5650 forintos ellenállásától, miután napi maximumát a záró árat jelentő 5529 forinton érte el. Ez 2,4 százalékos pluszt jelentette, amivel egyedül húzta pozitív tartományba a BUX-ot.
A Mol ugyanis 21 000 forinton stagnált, és a Magyar Telekom 663 forintos utolsó ára is megegyezett a péntekivel.
A Richter esetében viszont a profit realizálása mellett dönthettek a befektetők, mivel hír nélkül 1,5 százalékkal 48 000 forintra esett vissza a gyógyszerrészvény árfolyama. Eközben az Egis 1 százalékkal 22 595 forintra drágult.
