BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magára hagyták az OTP-t

Óvatos lecsorgás követte a nap eleji nagy optimizmust a magyar tőzsdén, így egyelőre várat magára a nagy áttörés. Technikailag a 23 500- 23 600 közötti erős ellenállásokat kellene leküzdeni a BUX-nak, amit a nap elején a 23 670 pontig menetelő index át is lépett.

2010. október 11. hétfő, 16:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap végére azonban ennél alacsonyabb értéken 23 526 ponton zárt az index, ami 0,5 százalékos növekedést jelentett. Ez ugyan még mindig nagyobb volt, mint amit a nemzetközi tőzsdék mutattak a magyar piac zárásakor, az igazi kitörés azonban nem sikerült.

Ez főleg annak volt betudható, hogy a vezető részvények közül egyedül az OTP tudott emelkedni. Ennek hátterében az lehetett, hogy a bankrészvény még messze van a következő 5650 forintos ellenállásától, miután napi maximumát a záró árat jelentő 5529 forinton érte el. Ez 2,4 százalékos pluszt jelentette, amivel egyedül húzta pozitív tartományba a BUX-ot.

A Mol ugyanis 21 000 forinton stagnált, és a Magyar Telekom 663 forintos utolsó ára is megegyezett a péntekivel.
A Richter esetében viszont a profit realizálása mellett dönthettek a befektetők, mivel hír nélkül 1,5 százalékkal 48 000 forintra esett vissza a gyógyszerrészvény árfolyama. Eközben az Egis 1 százalékkal 22 595 forintra drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet