BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdektelenségbe fulladt a forint

Nagyon unalmas kereskedés volt hétfőn a magyar devizapiacon, nulla forgalom mellett - mondta a Napi Gazdaságnak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizakereskedője.

2010. október 11. hétfő, 16:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hétfői nap olyan volt, mintha a meghosszabbították volna a hétvégét a kereskedők, nem sok minden történt, amihez nagyon alacsony forgalom párosult. Elképzelhető ugyanakkor az is, hogy mindenki vár valamilyen további támpontra, ami komolyabb irányt adhatna a devizapároknak. Ez a forint esetében például a jövő évi kültségvetési számok publikálása lehet.
hétfőn viszonylag nyugodtan mozgott az euró/dollár keresztárfolyam az 1,3940-es szint környékén, így a régiós piacokon sem kellett lerágni a körmüket a befektetőknek. A forint 274,8 és 273,10 között mozgott az euróval szemben. Késő délutánra pedig 274 forint környékén állt meg az euró jegyzése.
A svájci frank 204,20 forint környékén állt a nap végén. Ruzsonyi szerint a 200 forintos szint áttöréséhez nagyon jó nemzetközi hangulat és magyar költségvetési számok kellenének, de ez most egyelőre nincs benne a levegőben. A dollárért 196,55, az angol fontért 313,25, a jen 100 egységéért pedig 239,90 forintot kellett fizetni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet