BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vigyázat! Visszafelé sülhet el a pénzpumpa

Köddé válhatnak az elmúlt hat hét részvénypiaci szárnyalása során elért árfolyamok, ha a tervezett jegybanki ösztönzők nem érik el céljukat - nyilatkozta a CNBC-nek Mohamed El-Erian, a világ legnagyobb kötvénybefektetőjeként nyilvántartott PIMCO társelnöke.

2010. október 7. csütörtök, 18:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai és európai jegybankok novemberben valószínűleg több körben is további likvidításbővítő intézkedéseket foganatosítanak majd, ám ezek sikeressége már közel sem biztos. Az első szakasz az eddigi tapasztalatok alapján legalábbis kis mértékben bizonyult csak sikeresnek, nagyobb részt azonban csalódást okoztak. A pénzpumpa Fed általi újraindításáról szóló találgatások kapcsán a befektetők szinte az összes befektetési termék (részvények, kötvények, nyersanyagok stb.) terén vad vásárlásba kezdtek. Amennyiben az újabb lazítás nem éri el célját a hangulat és az eddigi általános drágulási folyamat a világ legnagyobb kötvényalapjait kezelő vállalat vezetője szerint könnyen a visszájára fordulhat.

A jelenlegi részvényárazási szintek hatékony monetáris politikát feltételeznek, olyat amely a reálgazdaságra is érezhető hatással van. Márpedig az elmúlt másfél év tapasztalatai azt mutaják, a konkrét intézkedések hatása elmaradt a várakozásoktól. Így a Fed következő lépésében vásárolt eszközök valószínűleg szinten maradnak majd, minden egyéb eszköznél azonban fokozódhat a volatilitás.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet