BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcson a réz ára

Kétéves csúcsra emelkedett szerdán a londoni fémtőzsdén a réz ára, és drágult több fontosabb fém is: a piac arra számít, hogy a japán központi bank után az amerikai Fed is további monetáris enyhítést hajt végre, és példáját követni fogja több központi bank is.

2010. október 6. szerda, 08:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A három hónapos határidős réz kontraktus jegyzése 70 dollárral 8.245 dollárra emelkedett tonnánként szerdán hajnalban, de előzőleg 8.251 dolláron is járt, ami a legmagasabb 2008 július óta. Egy héttel ezelőtt a réz ára még 8 ezer dollár körül volt.

Ágazati elemzők szerint az ellátással kapcsolatos aggodalmak is felfelé hajtják az árakat, miközben a nyersanyagok egyre inkább a befektetési alapok homlokterébe kerülnek.

Az arany, az ezüst és a platina ára is napról-napra emelkedik. Az ón is csúcsot döntött szerdán, az alumínium és a horgany ára április, a nikkelé május óta a legmagasabb.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet