BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan mikor privatizálják a varsói tőzsdét

A lengyel kormány a varsói tőzsde, a WSE részvényeinek 63,82 százalékát adja el a privatizáció első szakaszában, amelyre az idei év negyedik negyedévében kerül sor - jelentette be hétfőn az ország kincstárügyi minisztériuma.

2010. október 4. hétfő, 15:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A privatizáció második szakasza három-öt éven belül várható. A tőzsde 26,8 millió részvénye kerül eladásra a magánosítás első szakaszában.

A varsói értéktőzsde Közép-Európa vezető börzéje a forgalom, illetve a hazai cégek piaci tőkeértéke alapján. A varsói tőzsdén jegyzett 355 lengyel és 24 külföldi cég piaci tőkeértéke 184 milliárd euró.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet