BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsia örült ma reggel

A tokiói értéktőzsde fő mutatója szerdán javult a keddi visszaesés után. A vásárlókedvet a Wall Street keddi emelkedése ösztönözte, de az előretörést fékezte, hogy megint gyenge a dollár, és a nagyvállalatok többsége szerint romlanak a kilátások.

2010. szeptember 29. szerda, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vásárlókedvet a Wall Street keddi emelkedése ösztönözte, de az előretörést fékezte, hogy megint gyenge a dollár, és a nagyvállalatok többsége szerint romlanak a kilátások.

A japán központi bank szerdán megjelent, harmadik negyedévi konjunktúraelemzése szerint a japán iparvállalatok két év óta először borúsabbnak látják a jövőt, mint az előző negyedévben, és a korábban tervezettnél kevésbé akarják növelni beruházásaikat, mert az export lassulására számítanak. A jelenlegi helyzet megítélése a vállalatok körében javult az előző negyedévihez képest, de rosszabbodott a most következő negyedévre nézve.

A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 63,62 pontos, 0,67 százalékos előrelépéssel 9.559,38 ponton zárt, ez 9,36 százalékkal alacsonyabb az év végi értékénél. A mutató idei, egyszersmind 18 havi csúcsa 11.339,30 pont volt, ezt április 5-én érte el, de augusztus végén már 16 havi mélységben volt, 8824,06 ponton.

A tokiói tőzsdezárás idején a hongkongi értéktőzsde Hang Seng mutatója 1,28 százalékos erősödés után 22.392,09 pontnál, a sanghaji összetett mutató 0,27 százalékos javulással 2.618,43 pontnál, a szöuli Kospi 0,65 százalékos többlettel 1.867,98 pontnál, az indiai Mumbai Sensitive 0,19 százalékos mínusszal 20.066,78 pontnál tartott.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet