Az első sorozatra meghirdetett kétmilliárd forintos felső korláthoz képest 3,354 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. A kötvények csaknem felét magánbefektetők jegyezték le és a kibocsátásban több mint 10 (tulnyomórészt belföldi) intézményi szereplő vett részt.
A következő, 2,5 milliárd forintos rábocsátás előreláthatólag november végén esedékes.
A túljegyzés miatt a kártyaleosztás elve alapján allokálják majd a papírokat a - jegyzés beérkezési időpontjától függetlenül - befogadott ajánlatok között. Ez elvileg az arányaiban nagyobb számú és kisebb mennyiséget jegyző kisbefektetőknek kedvez majd, ami a későbbiekben jó esetben segítheti a BÉT-re bevezetendő papír másodpiaci likviditásának kialakulását is.
A sikeres jegyzéssel jelentősen csökkent a leszerződött projektek finanszírozási kockázata - mondta a Napinak Kassai Ákos, az RFV vezérigazgatója. Mint hozzátette, annak különösen örülnek, hogy a társaság is részt vehetett egy régi-új instrumentum, a vállalati kötvény újjászületésénél.
