A Napi Gazdaság cikke
A cég ennek keretein belül, a PSZÁF jóváhagyásával 12 hónap alatt 10 milliárd forintnyi értékben hajthat végre emissziót. Az első sorozat meghirdetésére és egyben a konkrét részletek ismertetésére szeptember utolsó napjaiban kerül sor. Mint Kassai Ákos vezérigazgató a Napinak korábban leszögezte, a kötvényprogram jól illeszkedik az RFV finanszírozási struktúrájának projektalapúról vállalatira való átállásába, a befolyó pénz a gyergyószentmiklósi beruházás második körének, illetve a szeptember elején elnyert zilahi és marosvásárhelyi projektek finanszírozását szolgálja majd. A vezérigazgató korábbi közlése szerint a jegyzés során a társaság az intézményi szereplők mellett a magánbefektetők érdeklődésére is számít.
A közgyűlésen kiterjesztették a vezetői részvényopciós program keretében a résztvevők által megvásárolható részvények mennyiségét is. A korábbi, az alaptőke 3,7 százalékában (88 800 darab részvényben) meghatározott felső korlát a pénteki döntés értelmében 5 százalékra, azaz 120 ezer darab törzsrészvényre módosult. Új elemként az is bekerült a programba, hogy a társaság a program egyes feltételeitől a kiemelkedő szerepet betöltő vezetők esetében eltérhet. A részvényopciós konstrukció kiterjesztésével kapcsolatban a közgyűlés jóváhagyta további 24 ezer saját részvény másfél éves határidőn belüli visszterhes megszerzését is. Döntés született továbbá arról is, hogy az RFV projektjeinek minőségbiztosítása érdekében létrehoz egy kulcsanyagraktárat, így a beruházások kivitelezésekor a társaság által használt kivitelezők a jelentősebb beruházási tételeket az RFV-től szerzik be.
