BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még most sem késő aranyat venni?

A válság során felértékelődött az arany befektetési szerepe, ám a mögöttes ok nem változott, a sárga fém továbbra is menedék eszköz. A kedden új, unciánként 1276,60 dolláros nominális csúcsra futó tőzsdei határidős jegyzés a lapunknak nyilatkozó szakértők szerint rövid időn belül elérheti az 1300 dolláros szintet is.

2010. szeptember 17. péntek, 04:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Reálértéken számolva a valódi csúcs továbbra is az 1980-ban elért 850 dolláros szint: ez az inflációval kiigazítva ma 2266 dollárnak felel meg.

Az elmúlt időszakban a nagyobb árfolyamugrásokat követő visszaesésben is megveszik az aranyat a befektetők, így akár hosszabb távon is 1265–1300 dollár közötti sávban maradhatna a jegyzés – állítják egybehangzóan a Napi által megkérdezett szakemberek.

Az árfolyamban éles visszaesés csak akkor lenne valószínű, ha valami óriási kataklizma következtében az alapkezelők masszív mértékben kezdenék kizárni pozícióikat – véli Skáre Balázs, a Solar Capital üzletkötője.

További részletek a pénteki Napi Gazdaságban

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet