BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúnyán elbántak az OTP-vel

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat és a forinttal szemben a csúcsa közelében erősödő svájci frank miatt nagyon nagyot esett az OTP kedden, ráadásul növekvő forgalom mellett.

2010. augusztus 24. kedd, 16:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankrészvény ugyanis 4,9 százalékkal 4665 forintra esett vissza, napközben azonban ennél alacsonyabban 4602 forinton is megfordult. Az OTP egyébként a nap vesztese címét is elnyerte, hiszen csak az illikvid Externet esett többet, igaz az 12,6 százalékot veszített az értékéből.

A többi nagyobb részvény közül a Mol 1,9 százalékkal 20 200 forintig csökkent. Érdekes módon a kamatemelés réme nem rengette meg a Magyar Telekomot, a napközben sokáig pluszban lévő részvényt a nap végén nyomták le, s végül 0,9 százalékos mínusszal 654 forinton zárt.

Ez azonban elmaradt a BUX 1,5 százalékos csökkenésétől, amelynek eredményeként a vezető index 21 597 ponton fejezte be a napot, ami jó teljesítmények számított a világ tőzsdéit elnézve.

A kosár jó szereplése főleg a Richter teljesítményének volt betudható. A gyógyszergyártó ugyanis 2,6 százalékkal a trenddel szemben hír nélkül tudott emelkedni 43 945 forintra. Érdekes módon a kisebbik szektortársra nem ragadt át a jó hangulat, az Egis 1,5 százalékkal 19 800 forintra esett vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet