A bankrészvény ugyanis 4,9 százalékkal 4665 forintra esett vissza, napközben azonban ennél alacsonyabban 4602 forinton is megfordult. Az OTP egyébként a nap vesztese címét is elnyerte, hiszen csak az illikvid Externet esett többet, igaz az 12,6 százalékot veszített az értékéből.
A többi nagyobb részvény közül a Mol 1,9 százalékkal 20 200 forintig csökkent. Érdekes módon a kamatemelés réme nem rengette meg a Magyar Telekomot, a napközben sokáig pluszban lévő részvényt a nap végén nyomták le, s végül 0,9 százalékos mínusszal 654 forinton zárt.
Ez azonban elmaradt a BUX 1,5 százalékos csökkenésétől, amelynek eredményeként a vezető index 21 597 ponton fejezte be a napot, ami jó teljesítmények számított a világ tőzsdéit elnézve.
A kosár jó szereplése főleg a Richter teljesítményének volt betudható. A gyógyszergyártó ugyanis 2,6 százalékkal a trenddel szemben hír nélkül tudott emelkedni 43 945 forintra. Érdekes módon a kisebbik szektortársra nem ragadt át a jó hangulat, az Egis 1,5 százalékkal 19 800 forintra esett vissza.
