BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól szerepelt a Teva az első félévben

A Magyarországon is érdekelt izraeli központú Teva Pharmaceutical Industries gyógyszergyártó társaság 32 százalékkal növelte nyereségét a második negyedévben.

2010. július 27. kedd, 11:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A generikus - szabadalmi oltalommal nem védett - gyógyszerek gyártásában első számú társaság keddi gyorsjelentése szerint az adózás utáni profit 981 millió dollár, részvényenként 1,08 dollár volt az április-júniusi időszakban, az egy évvel korábbi 742 millió után, meghaladva a részvényenként 1,04 dolláros profitot valószínűsítő elemzői konszenzust is.

A bevétel éves szinten 12 százalékkal 3,8 milliárd dollárra nőtt, az Észak-Amerikában elért 17 százalékos, és az Európában elért 10 százalékos növekedés révén. A társaság saját fejlesztésű scleoris-multiplex (SM) gyógyszere a Copaxone forgalma 13 százalékkal 773 millió dollárra nőtt és továbbra is a legkelendőbb SM elleni készítmény a világon.

A társaság májusban közzétett éves előrejelzése szerint a profit az idén részvényenként 4,40-4,60 dollár között lehet, 16 milliárd dolláros bevétel mellett. Elemzők 4,53 dolláros részvényenkénti nyereséggel és 15,96 milliárdos bevétellel számolnak. Az 1901-ben alapított izraeli társaság csaknem 50 országban mintegy 25 ezer embert foglalkoztat. Európai gyártási és kutatásfejlesztési központja Magyarország. Legutóbb fejlesztésével a világ egyik legnagyobb gyógyszergyári csomagolóegységét hozta létre Debrecenben. A 20 milliárd forintos beruházás júliusban készült el. A létesítmény avató ünnepségén Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter hangsúlyozta: a Teva különösen jó partnere a magyar kormánynak, mert itt fejleszt, itt végez beruházásokat, és nyeresége egy részét is itt hasznosítja.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet