BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb sikeres állampapír-kibocsátás Görögországban

Sikeres állampapír-kibocsátást hajtott végre kedden a súlyos adósságválsággal küszködő Görögország. Athén egy héten belül már másodszor tartott kincstárjegy aukciót.

2010. július 20. kedd, 14:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 13 hetes futamidejű papírokkal 1,95 milliárd euró forráshoz jutott Görögország. Az érdeklődés jelentős volt, a kincstárjegyet 3,65-szörösen túljegyezték.

A hozam 4,05 százalék lett, ami jóval magasabb a legutóbbi hasonló aukción elért hozamnál, és annál is, amelyet az euróövezet államháztartási gondokkal küszködő többi dél-európai tagja, Portugália és Spanyolország fizet. Legutóbb áprilisban bocsátott ki Görögország 13 hetes kincstárjegyet, a hozam akkor 3,65 százalék volt. Portugália július elején kibocsátott kincstárjegyének hozama 1,94 százalék, Spanyolország június végén kibocsátott papírjának hozama 1,57 százalék volt.

Görögország a múlt héten merészkedett ki először az állampapírpiacra azóta, hogy májusban 110 milliárd eurós támogatást kapott az Európai Uniótól és a Nemzetközi Valutaalaptól. A hitelcsomagra éppen azért volt szükség, mert a feszítő államháztartási gondok miatt a piacról csak elviselhetetlenül magas költséggel juthatott volna forráshoz az ország.

A múlt héten kedden tartott aukción 26 hetes kincstárjegyeket értékesítettek, 1,625 milliárd euró értékben. Az érdeklődés akkor is jelentős volt, de a hozam is magas volt a legutóbbi hasonló kibocsátáshoz és a térség más euróövezeti tagjaitól származó kincstárjegyekhez képest egyaránt.

A kibocsátások azonban még így is jelentős sikernek számítanak, az athéni államadósság kezelő központ vezetőjének keddi nyilatkozata szerint azt mutatják, hogy Görögország egy héten belül kétszer is kiállta a próbát és elnyerte a piacok bizalmát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet