Ez a korábbi állásponthoz képest gyökeres fordulatot jelent, korábban még arról volt szó, hogy az egyik nagytulajdonos Digi-vel összeolvadva a parketten marad a cég.
Nemes Attila igazgatósági tag lapunk megkeresésére elmondta, viszonylag friss fejlemény a kivezetés ötlete, ő maga csak múlt héten értesült róla, konkrét indokot sem tudott megnevezni.
Ráadásul esélyesebb, hogy a saját részvények vásárlását követően nem a Digi, hanem a jelenleg 32,99 százalékos tulajdonrésszel bíró (ám a közkézhányadból kikerülő sajátrészvény vételek után a törvényben előírt 33 százalékos határ fölé csúszó) holland Carose B.V. teszi majd meg a kivezetési ajánlatot.
Ez a törvény vonatkozó passzusa alapján a jelen állás szerint legalább az elmúlt félév forgalommal súlyozott átlagárán, 298 forinton történne. Ám Nemes szerint valószínűleg a Digi eredeti, februári terveinek megfelelően a Carose is 300 forinton teszi meg ajánlatát (a holland cég maga is ennyiért vásárolt legutóbb).
