BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyökeres fordulat: kivezetés jöhet Budapesten

Rendkívüli közgyűlést hívott össze a TvNetWork igazgatósága, ahol többek közt a társaság részvényeinek BÉT-ről történő kivezetéséről (illetve ehhez kapcsolódóan saját részvények megszerzéséről) döntenek majd.

2010. június 7. hétfő, 19:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez a korábbi állásponthoz képest gyökeres fordulatot jelent, korábban még arról volt szó, hogy az egyik nagytulajdonos Digi-vel összeolvadva a parketten marad a cég.

Nemes Attila igazgatósági tag lapunk megkeresésére elmondta, viszonylag friss fejlemény a kivezetés ötlete, ő maga csak múlt héten értesült róla, konkrét indokot sem tudott megnevezni.

Ráadásul esélyesebb, hogy a saját részvények vásárlását követően nem a Digi, hanem a jelenleg 32,99 százalékos tulajdonrésszel bíró (ám a közkézhányadból kikerülő sajátrészvény vételek után a törvényben előírt 33 százalékos határ fölé csúszó) holland Carose B.V. teszi majd meg a kivezetési ajánlatot.

Ez a törvény vonatkozó passzusa alapján a jelen állás szerint legalább az elmúlt félév forgalommal súlyozott átlagárán, 298 forinton történne. Ám Nemes szerint valószínűleg a Digi eredeti, februári terveinek megfelelően a Carose is 300 forinton teszi meg ajánlatát (a holland cég maga is ennyiért vásárolt legutóbb).

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet