BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olajvállalatok hátán emelkedett Európa

Kéthetes csúcson zártak csütörtökön a vezető európai részvényindexek, az emelkedésben az erősödő olajárra megugró olajipari vállalatok részvényei jártak az élen.

2010. június 3. csütörtök, 19:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hangulaton az eurózónás kiskereskedelmi eladások csökkenésével dacolva a szolgáltatószektor gyorsuló ütemben növekvő teljesítménye is javított.

A főbb börzemutatók közül így az FTSE-100 1,16, a DAX 1,23, a CAC-40 pedig 1,59 százalékos emelkedéssel zárta a csütörtököt.

Négynapos - egyesek szerint túlzott - esés után az olajipari papírok szép emelkedéssel nyugtázták a napot, a Total 3,1, a Shell 1,5, míg a Mexikói öbölben egyre nagyobb kiterjedésű olajszennyezéssel járó felrobbant kút tulajdonosa, a BP 0,6 százalékot szépített, igaz, az előző három napban 17 százalékkal került lejjebb jegyzése.

Az Air France azt követően erősödött 6,1 százalékkal, hogy a légitársaság májusi utasforgalmának 4,3 százalékos bővüléséről számolt be.

A Peugeot részvényeinek árfolyama pedig a Deutsche Bank tartásról vételre való felminősítésére ugrott 4,8 százalékot. Szektortársa, a Daimler 1,2 százalékkal emelkedett, miután a luxusautó-gyártó amerikai eladásai májusban 23 százalékkal növekedtek az Egyesült Államokban.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet