BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb módosítás a Genesisnél

A rudabányai bányászcégek apportálási dokumentumait az érintettek aláírták, ám a napelem-leányokhoz kapcsolódó tőkeemelés csúszik, illetve a részvény adás-vétel kapcsán újabb módosításokat jelentett be a Genesis.

2010. május 17. hétfő, 17:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg a rudabányai társaságok dél-afrikai tulajdonosai aláírták az apportálandó cégek átruházásához szükséges szerződéseket és nyilatkozatokat, a napelem-sztoriban érdekelt svájci bejegyzésű Vital Source esetében a 9 millió euró értékű spanyol ingatlanportfoliójának apportja egyelőre csúszik. A Genesis közleménye szerint ugyanis ehhez "egyes már megtörtént spanyolországi jogcselekmények ismételt megerősítése szükséges".

Ezen felül újfent módosították a Genesis Solar Corporationnel (ex-Cogenco) kötött részvény adás-vételi szerződést is. A legújabb verzió szerint a (telekvesztett) magyar leányra kiírt opció megszűnik, az üzletrészt a GSC az ügylet zárásakor kapja majd meg a szingapúri és spanyol leányvállalatokkal, illetve a vékonyfilmes napelemgyártásra vonatkozó (időközben alaposan leírt értékű) know-how-val egyetemben.

A végső zárásra azonban többedszeri módosítást követően legfeljebb idén év végéig kell majd sort keríteni, ellenkező esetben a szerződés felmondható (ami tekintve a napelem-story eddigi hányattatott sorsát, sajnos nem kizárható lehetőség). A végső zárásig május 25-én vagy egy "későbbi időpontban" előzetes zárásra kerül sor, ekkor letétbe kerülnek a leányvállalatok részesedései és a know-how (2012-ben lejáró) tulajdonjoga, illetve az ezekért nyújtott GSC részvények.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet