Míg a rudabányai társaságok dél-afrikai tulajdonosai aláírták az apportálandó cégek átruházásához szükséges szerződéseket és nyilatkozatokat, a napelem-sztoriban érdekelt svájci bejegyzésű Vital Source esetében a 9 millió euró értékű spanyol ingatlanportfoliójának apportja egyelőre csúszik. A Genesis közleménye szerint ugyanis ehhez "egyes már megtörtént spanyolországi jogcselekmények ismételt megerősítése szükséges".
Ezen felül újfent módosították a Genesis Solar Corporationnel (ex-Cogenco) kötött részvény adás-vételi szerződést is. A legújabb verzió szerint a (telekvesztett) magyar leányra kiírt opció megszűnik, az üzletrészt a GSC az ügylet zárásakor kapja majd meg a szingapúri és spanyol leányvállalatokkal, illetve a vékonyfilmes napelemgyártásra vonatkozó (időközben alaposan leírt értékű) know-how-val egyetemben.
A végső zárásra azonban többedszeri módosítást követően legfeljebb idén év végéig kell majd sort keríteni, ellenkező esetben a szerződés felmondható (ami tekintve a napelem-story eddigi hányattatott sorsát, sajnos nem kizárható lehetőség). A végső zárásig május 25-én vagy egy "későbbi időpontban" előzetes zárásra kerül sor, ekkor letétbe kerülnek a leányvállalatok részesedései és a know-how (2012-ben lejáró) tulajdonjoga, illetve az ezekért nyújtott GSC részvények.
