A szerződés értelmében a Miskolci Geotermia Zrt., mint távhőtermelő hőenergiát szállít a MIHŐ Kft-nek, amely azt saját hálózatába táplálja - áll a Pannergy BÉT honlapján közzétett közleményében.
A szerződés tárgyát a Miskolc körzetében megvalósításra kerülő fejlesztések első fázisa képezi, amelynek keretében a Miskolci Geotermia Zrt. Kistokajban és Mályiban két termelő, valamint egy visszasajtoló kutat létesít (a korábbi bejelentéseknek megfelelően). A szerződés szerinti szolgáltatás a fejlesztések ütemének megfelelően tovább bővíthető. A szolgáltatott hőenergia tervezett mennyisége az előzetesen rendelkezésre álló adatok alapján körülbelül évi 113 000 gigajoulra tehető.
A szerződés alapján, a sikeres projekt után a mintegy 32 000 lakásnak távhőt szolgáltató MIHŐ mintegy 9-15 százalékkal alacsonyabb áron jut hőenergiához a jelenleginél. A megvalósítást a Miskolci Geotermia Zrt. részben támogatásból kívánja finanszírozni. A miskolci kutatófúrás első fázisához benyújtott KEOP-4.7.0 pályázat már befogadásra került. A pályázat során elnyerhető támogatás a geotermikus alapú hő-, illetve villamos energia termelő projektek előkészítését és projektfejlesztését szolgálja.
Bokorovics Balázs, a PannErgy Nyrt. Igazgatótanácsának elnöke a közleményben leszögezi, hogy Miskolc kiemelkedően fontos állomása stratégiájuk megvalósításának. Egybefüggő, egymásra épülő projektjeikkel a város távhőigényének mintegy 20 százalékát szeretnénk geotermikus, zöld energiával ellátni. Hosszú távú szerződésük, a várossal kialakított együttműködésük modellként szolgálhat a geotermikus adottságaikkal élni kívánó partner önkormányzataik számára is. Bízik benne, hogy a mályi kút lefúrását követően gyors ütemben kerülhet sor a további kutak fúrására, és utána megkezdődhet a hőszolgáltatás Miskolcon.
