BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárdos állami támogatás a Pannergy-leánynak

A Pannergy 90százalékos tulajdonában lévő Szentlőrinci Geotermia Zrt. a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség 2010. április 22-én keltezett döntésének értelmében 442,3 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesül - derül ki a társaság BÉT honlapján közzétett közleményéből.

2010. április 28. szerda, 17:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pécs melletti Szentlőrincen tavaly szeptemberben zárult sikerrel a próbafúrás és a kútra épített, tervek szerint 5 megawatt körüli teljesítményű geotermikus fűtőmű októbertől látja el a város távhőrendszerét, teljesen felcserélve az eddigi gázkazánokat.

Bokorovics Balázs a Napinak elmondta, az összességében 1,2-1,3 milliárd forintos beruházásban a fennmaradó összegből 240-260 milliót fedeznek önerőből (a Pannergy Polifin Zrt.-n keresztül), míg a maradékot bankhitelekből. Kérdés, hogy ehhez megvárják-e az EIB egyelőre még elbírálás alatt álló 110 millió eurós hitelkeretét.

A KEOP pályázat elbírálása igencsak elhúzódott, Gyimóthy Dénes vezérigazgató tavaly év végén még decemberi döntésre számított. A megítélt összeg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján található adatok alapján 47 százalékos támogatási arányt képvisel.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet