A romló hangulat oka ugyanaz volt, mint ami pénteken az eufóriát váltotta ki, vagyis a Görögországból érkező hírek. A vállalati gyorsjelentésekre, és a makro hírekre ugyanis nem lehetett panasz, s vélhetően ezeknek tudható be, hogy kisebb eséssel megúszta a világ a keddi napot.
A délelőtt még 25 000 pont felett megforduló BUX 24 700 pont közelébe is visszahullott, de a kis mínusszal nyitó amerikai indexek hatására nap végére azért megnyugodtak a kedélyek. Így a BUX a nap végi felrántásnak köszönhetően minimális 0,2 százalékkal esett vissza 24 891pontra. A decemberi határidő azonban pesszimizmust mutatott, hiszen 1 százalékkal 25 238 pontra esett le, csökkentve a kamattartalmat.
A BUX jó teljesítménye elsősorban a Mol-nak köszönhető, amely 1,4 százalékkal 20 390 forintra drágult. Érdekes, hogy a nemzetközi hangulattól a többi régió olajcéggel együtt tudott a Mol elszakadni.
Az osztalékkal utolsó nap forgó Magyar Telekom 802 forinton fejezte be a napot, ami 0,4 százalékos mínuszt jelentett. Az OTP sem szakadt be, annak ellenére, hogy a tengerentúlon előző este a bankszektor volt az egyik nagy vesztes. A bankpapír viszonylag alacsony 12,8 milliárd forintos forgalom mellett 7275 forinton zárt, ami 0,6 százalékos mínuszt jelentett. A Richter árfolyama érdekes módon a forint gyengülése ellenére e legtöbbet este a nagyok közül. Ára ugyanis 1,6 százalékkal 43 215 forintra csökkent.
A kisebb részvények közül az előző nap 15 százalékkal dráguló AAA Autó, ugyan a nap elején még 205 forinton nyitott, végül azonban 2,1 százalékkal 188 forintra esett vissza.
