BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges év a Pannergy mögött

Termelő leányainak köszönhetően - az első geotermikus projektek elvileg idén kezdik meg a cash-flow termelést - a Pannergy csoportszinten 15,25 millió forintos nyereséget könyvelhetett el tavaly, szemben az egy évvel korábbi 2,6 milliárdos veszteséggel - derül ki a társaság éves jelentéséből.

2010. április 8. csütörtök, 18:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eredményen sokat segített, hogy a 292 milliós üzemi eredmény mellett a pénzügyi soron ezúttal "csak" 239 milliós veszteséget szenvedett el a társaság, részben a Synergon-részesedésen elért 321 milliós árfolyamnyereség következtében (2008-ban a pakett még 1,5 milliárdos veszteséget okozott).

A jelentés leszögezi, hogy a korábban forrásbevonási céllal értékesítésre szánt Pannergy sajátrészvények a (a határidős állománnyal egyetemben) egyelőre nem találtak a társaság által kitűzött feltételeknek eleget tevő befektetőre.

Ettől függetlenül az új Albrecht Ottóhoz köthető új befektető, az ONP feltűnésével megkezdődött a geotermikus stratégiáért felelős leány, a Pannergy Polifin feltőkésítése Ezen felül idővel esedékes az Európai Beruházási Bankhoz beadott 110 millió eurós hitelkérelem elbírálása is, ami szintén nagy mértékben hozzájárulna a projektek finanszírozásához.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet