BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vaskosabb ceruzával húzták a Genesis-veszteséget

A Genesis a magyar számviteli szabályok szerint 1,88 milliárd forintos, míg IFRS szerint az egy évvel korábbi 1,45 milliárdos mínuszhoz képest 2,46 milliárdos veszteséget szenvedett el tavaly - derül ki a közgyűlésre előterjesztett dokumentumokból.

2010. április 6. kedd, 13:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A számok így még rosszabb képet festenek, mint a legutóbbi zártkörű tőkeemelésből származó részvények múlt pénteki bevezetéséhez mellékelt befektetői tájékoztatójában.

Akkor 1,27 milliárdos veszteséget közöltek, ráadásul az IFRS szerinti jelentésből teljesen eltűnt a know-how.

Utóbbi azért érdekes fejlemény, mivel a Genesis által gyakran emlegetett vékonyfilmes napelemgyártásra vonatkozó know-how a spanyol és szingapúri leánnyal egyetemben elvileg április 19.-ig bezárólag átkerül az amerikai Genesis Solar Corporationhöz (ex-Cogenco).

Az mindenesetre az új profil, a bányászati tevékenység felvétele előtt nem feltétlenül bíztató, hogy a közgyűlésen az alapszabályba a társaság jogutód nélküli megszűnésére vonatkozó pontjánál a végelszámolás mellett a felszámolás is bekerül.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet