BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Péntektől hígul a Genesis

Április másodikán vezetik be a tőzsdére a Genesis zártkörű tőkeemelése során kibocsátott 1 333 333 darab törzsrészvényt, így a teljes részvényállomány 9 336 493 darabra módosul.

2010. április 1. csütörtök, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bevezetés kapcsán a BÉT honlapján közzétett tájékoztatóból kiderül, hogy a magyar leány napelemgyára valóban teljesen elúszott.

A tájékoztató tartalmazza a társaság nem auditált tavalyi pénzügyi adatait is (a harmadik negyedéves időszaki beszámoló nem  tartalmazott számokat). A mérlegből kitűnik, hogy a Genesis által gyakran emlegetett vékonyfilmes napelemgyártásra vonatkozó know-howja 966 millió forinttal 144,4 millióra értékelődött le a 2008-as állapothoz képest.

Ráadásul a külföldi leányok a know-how-val egyetemben még át sem kerültek az amerikai Genesis Solar Corporationhöz, azaz leánykori nevén Cogencohoz. A rövid lejáratú kötelezettségek szintén közel egymilliárddal ugrottak meg 1,58 milliárdra év/év alapon.

A saját tőke 4,17 milliárdról 2,675 milliárdra apadt, az üzemi szinten 1,36 milliárd forintos veszteség mellett pedig 1,27 milliárd forintos nettó veszteséget termelt az érdemi tevékenységet egyelőre nem folytató társaság.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet