A tőkeemelés során 12 millió törzsrészvényt bocsátanak majd ki zárt körben, az ebben résztvevő (meg nem nevezett) személyek a kibocsátandó papírok 72 millió forintos ellenértékét április 6.-ig fizetik meg, azaz már híre-hamva sincs a korábbi papíronként 20 forintos jegyzésnek.
A társaság április 30.-ra meghirdetett, Erdőbényén tartandó közgyűlésén dönteni fognak az alaptőke 403,9 millió forintos leszállításáról, amit a törzsrészvények 6 forintos névértékének csökkentésével és a darabszám módosításával hajtanának végre. Ez alapján valószínűleg darabolni fogják a Humet részvényeit, kérdés, hogy az árfolyamban már most is jelentős elmozdulást előidéző egy forintos változás miként hatna ezesetben. A tőkeleszállítást a menedzsment a tőketartalék növelésével indokolja.
Ezen felül a Humet kizárólagos tulajdonában lévő leányvállalata, a Humet North America Inc szerdán üzletrész adásvételi szerződést írt alá egy éves szinten 400 millió forintot meghaladó árbevételű, a közlemény szerint folyamatosan nyereségesen gazdálkodó, két darab budapesti gyógyszertárat működtető (meg nem nevezett) kft 51 százalékos részesedésének megszerzéséről. A vételár megfizetése teljes mértékben Humet részvények formájában történik, ám ez az ügylet független a tavaly októberben bejelentett akvizíciós tervtől. A közlemény leszögezi, hogy a Humet North America további gyógyszertárakat müködtető vállalatok megvásárlásáról tárgyal azzal a céllal, hogy Humet csoport gyógyszer-kiskereskedelemből származó árbevétele (meg nem nevezett időtávon belül) meghaladja az 1 milliárd forintot.
