BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladta gyárát a Pannergy-leány

A Pannergy kizárólagos tulajdonában lévő Pannonplast Zrt. április 12-i zárással értékesíti a korábbi műszaki műanyaggyártás legjelentősebb 9000 négyzetmétert meghaladó hasznos területű termelő ingatlanját, amelyből csoportszinten 900 millió forintos bevétel származik majd.

2010. március 29. hétfő, 11:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság BÉT-en közzétett közleménye szerint a bevétel nagyságrendileg megegyezik az ingatlan könyvekben szereplő folyamatosan újraértékelt eszközértékével, így materiális számviteli eredmény a tranzakcióval kapcsolatban nem jelentkezik majd.

A közlemény megerősíti, hogy a Pannergy azon korábbi nyilatkozataival összhangban, miszerint minden eszközértékesítési bevételét a geotermiai stratégiája megvalósításához rendeli, a tranzakció bevételét soron következő geotermikus beruházásaiba fekteti, így az Albrecht Ottó érdekeltségébe tartozó ONP és a társaság a geotermikus leány Pannergy Polifinben eszközölt januári tőkeemelése után újabb forrást sikerült bevonni.

A tranzakció kapcsán Gyimóthy Dénes a Pannergy megbízott vezér- és gazdasági igazgatója a közleményben leszögezi: noha az utóbbi időben jelentősen javult geotermikus projektjeink finanszírozási környezete, fontosnak és előnyösnek ítélik azokat a tranzakciókat, amelyek a vállalatcsoport likvid pénzeszközállományát növelik. Különösen kedvezőnek tartják, hogy a tranzakció egy olyan időszakban valósult meg, amikor az ingatlanpiacon még érezhető a gazdasági válság negatív hatása, ami jelentősen visszafogta az adásvételek mennyiségét és árazását.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet