A társaság BÉT-en közzétett közleménye szerint a bevétel nagyságrendileg megegyezik az ingatlan könyvekben szereplő folyamatosan újraértékelt eszközértékével, így materiális számviteli eredmény a tranzakcióval kapcsolatban nem jelentkezik majd.
A közlemény megerősíti, hogy a Pannergy azon korábbi nyilatkozataival összhangban, miszerint minden eszközértékesítési bevételét a geotermiai stratégiája megvalósításához rendeli, a tranzakció bevételét soron következő geotermikus beruházásaiba fekteti, így az Albrecht Ottó érdekeltségébe tartozó ONP és a társaság a geotermikus leány Pannergy Polifinben eszközölt januári tőkeemelése után újabb forrást sikerült bevonni.
A tranzakció kapcsán Gyimóthy Dénes a Pannergy megbízott vezér- és gazdasági igazgatója a közleményben leszögezi: noha az utóbbi időben jelentősen javult geotermikus projektjeink finanszírozási környezete, fontosnak és előnyösnek ítélik azokat a tranzakciókat, amelyek a vállalatcsoport likvid pénzeszközállományát növelik. Különösen kedvezőnek tartják, hogy a tranzakció egy olyan időszakban valósult meg, amikor az ingatlanpiacon még érezhető a gazdasági válság negatív hatása, ami jelentősen visszafogta az adásvételek mennyiségét és árazását.
