Az óvatoskodás azonban hamar elmúlt alig több mint egy órás kereskedés után már pluszban volt az index, amely ezután egész nap emelkedve napon belül 3 százalékot tudott drágulni.
Az elmúlt napokhoz hasonlóan ismét a nap végén kapott szárnyat a magyar tőzsde, miután a várakozásoknál kedvezőbb amerikai munkanélküliségi adat hatására a tengerentúli tőzsdék komoly pluszban kezdték a kereskedésüket. Ennek hatására a BUX 2,5 százalékkal 25 047 pontra emelkedett a nap végére, ami több mint kétéves csúcsot jelentett.
A vezető részvények közül egyértelműen az OTP volt a sztár, amely ismét kiemelkedően magas 29 milliárd forintos forgalom mellett szárnyalt. A bankpapír stabilitását mutatja, hogy a részvény 7000 forint alá a nap eleji mínuszos nyitás idején sem ment. A napi minimum 7021 forint volt a bankpapírnál, ahonnan folyamatosan emelkedett a 7250 forintos szintig, miután lapunk értesülése szerint egyik külföldi brókercég komoly vevőként volt jelen egész nap a piacon. A nap végén ezt még a rémült shortzárások is megspékelhették, miután az árfolyam hihetetlen gyorsan emelkedett 16 óra után a záró árat jelentő 7400 forintra. Ez 5 százalékos növekedést jelentett egyetlen nap alatt, amivel a legjobban teljesítő blue chip lett az OTP.
A Mol is jól teljesített a BUX növekedését hozva 2,5 százalékkal 20 700 forintra menetelt a nap végére. A Magyar Telekom 2,1 százalékkal 766 forintra ugrott fel, ami azt jelenti, hogy közel került a 770 forintos kritikus szinthez. A Richter ugyanakkor 0,5 43 700 forintra esett vissza a trenddel szemben.
A kisebb papíroknál 4,5 százalékkal emelkedett a Rába,a mely így 869 forinton fejezte be a napot, ugyanakkor az AAA Autó 6,5 százalékkal 128 forintra esett vissza.
