Ennek értelmében a Genesis Energy és a GSC (ex-Cogenco) részvényeket - azok tőzsdei árfolyamától függetlenül - a korábban közölt matematikai képletek helyett egy-az-egyhez arányban lehet majd kicserélni.
Ezt azonban csak azon részvényesek tehetik majd meg, akik az április 7.-i megfeleltetés napján Genesis részvényesek és nevüket, illetve a konkrét darabszámot a Keler megfeleltetése minden kétséget kizáróan igazolja.
A részvénycsere időpontjának meghatározása egyelőre még várat magára, de az mindenképpen a jelenleg OTC piacon forgó GSC részvények (már többször beharangozott) amerikai tőzsdei bevezetését követi majd.
Megjegyzendő, hogy az akkor még Cogenco néven futó társasággal tavaly kötött és azóta többször módosított részvény-üzletrész adásvételi szerződésben eredetileg csak az amerikai cég tőzsdei bevezetését követően került volna sor a napelem-leányok átadására, ám a finanszírozási nehézségek miatt a korábbi szigorúbb feltételek fellazításával felcserélődött a sorrend.
