BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rábával és Pannergyvel erősít a BUX

Áprilistól visszakerülnek a BUX kosarába a tavaly szeptemberben kiesett Rába és Pannergy részvényei, kikerül azonban az Émász, amely már másodszor nem felelt meg a BUX-kézikönyv előírásainak - döntött a BÉT vezérigazgatója.

2010. március 8. hétfő, 18:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rezeg a léc az Állami Nyomda és a Synergon részvényeinek esetében, amelyek a kézikönyv hét kritériumból csak hármat teljesítettek, azonban mivel ez volt első botlásuk, egyelőre maradhattak a kosárban. Az irányadó pesti mutató értékét így jövő hónaptól 13 papír áralakulása határozza majd meg.

A kisebb papírokat követő BUMIX indexbe új papírként a Freesoft kerül, míg ennél a mutatónál a Danubius, az Émász, és a Zwack nem teljesítette a kosárban maradás feltételeit, ám mivel az ő esetükben is először fordult ez elő, így egyelőre az indextagok között maradhatnak.

Az új BUX-, illetve BUMIX-kosárban szereplő részvénysorozatok kosárba bevezetett mennyiségeinek meghatározására március 24-én, az egyes papírok aznapi kapitalizációs adatai, valamint a közkézhányad-értékek alapján kerül sor.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet