A három és félszeres túljegyzés ellenére nem emeltek a felkínált 40 milliárd forintos diszkontkincstárjegy-mennyiségen a keddi aukción. A három hónapos papírok átlaghozma feltűnően alacsony, 5,90 százalék lett, alacsonyabb az egy hetinél és az előző napi irányadó referenciahozamnál is, igaz, minthárom esetben más-más lejáratú kincstárjegyről van szó. Az aukciókat még délelőtt tartják, így a tőkepiacok 12 óra körül kezdődött mélyrepülése, a forint gyengülése itt még nem éreztethette hatását.
Az ÁKK által délután kettőkor publikált friss referenciahozamok már mutathattak volna némi megingást, de alig tették: A három hónapos hozam hat bázisponttal emelkedett, a hat és 12 hónapos viszont 4-5 bázisponttal csökkent. Az éven túli futamidőknél 1-9 bázispontos emelkedés volt, leginkább a közepes futamidejű papírok hozama nőtt.
Az MNB kéthetes instrumentumába 1821milliárd forintot fektettek a bankok, ezzel az állomány 3812 milliárd forintra szökött fel, újabb rekordot ért el.
