BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább esett az olaj ára

A hordónkénti 75 dolláros szint alá csökkent az olaj januári határidős ára az amerikai elektronikus kereskedésen.

2009. november 27. péntek, 08:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olajár - folytatva előző napi esését - hatheti mélypontot ért el a hordónként 75 dolláros szinttel, a befektetők Dubai fizetésképtelenség hatására a biztonságosabb eszközök felé fordultak - írja a Reuters. Az amerikai elektronikus kereskedésen a WTI januári szállítású határidős ára 74,46 dollárra csökkent, közel 4,5 százalékkal a szerdai szint alá. A londoni kereskedésen a Brent 1,26 dolláros csökkenés után 75,73 dolláros hordónkénti áron állt meg. Több elemző szerint további áresésre lehet számítani, az október közepén tapasztalt 72 dolláros szint közelébe is süllyedhet az olajért fizetendő összeg.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet