Péntek reggel 274,70 körül forog a forint a bankközi devizapiacon az euróval szemben, a tegnapi 273 körüli szintet követően, de járt már a 275-ös szint felett is. A világban végbemenő folyamatok komoly nyomás alá helyezik a magyar fizetőeszközt - mondta a Napinak Földi Balázs, a Commerzbank szakembere. A forint a régión belül is alulteljesít, a dubaji események okozta drasztikus esés miatt nagy mértékben estek neki a kelet-európai devizáknak, sokak szerint a hónapok óta várt árfolyam-korrekció ideje jött el. Egy amerikai dollárért jelenleg 184,90, egy svájci frankért 181,90 forintot kérnek a bankközin. Ma már kinyitnak az amerikai piacok is, de a likviditás kérdéses, így ez valószínűleg nem lesz irányadó - véli Földi. A mai délelőtt folyamán tovább gyengülhet a forint, délutánra pedig némi konszolidációt vár a szakember: a mai kifejezetten volatilis napnak ígérkezik, bármelyik irányba könnyen elmozdulhat az árfolyam, végeredményként zárásra némileg gyengébb árfolyamra számíthatunk - tette hozzá.
