BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindent vegyél, ami baltikumi?

Részesedhetnek a térség cégei az oroszországi fellendülésből.

2009. november 19. csütörtök, 17:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az észtországi, lettországi és litvániai befektetési eszközök alulértékeltek, holott ez a régió részesedhet az oroszországi gazdasági fellendülésből - állítja az East Capital Group.
"Ilyen értékeltségi szintek mellett, amilyenek a Baltikumban vannak, mindent vásárolnék" - nyilatkozta Peter Hakansson, a társaság elnöke egy interjúban. "Mint hosszú távú befektetőnek, itt az ideje befektetni" - tette hozzá a Bloombergnek nyilatkozva. A cége által kezelt, Stockholmban bejegyzett, mintegy hárommilliárd eurós tőkéjű befektetési alapnak már vannak érdekeltségei a régióban.

Miután a balti országok az EU legkeményebb recesszióját élték át, a stabilizáció jeleire a befektetők kezdenek visszacsábulni a térségbe. A finn Pohjola Bank például irodákat nyitna a balti országokban és helyi biztosítótársaságok megvásárlását tervezi. Lettország az állami tulajdonú Parex Bank esetleges eladásáról tárgyal befektetőkkel. A balti országok legnagyobb hitelezői, a svéd Swedbank AB és a SEB AB pedig úgy nyilatkoztak nemrég, hogy a régióban a rossz hitelek aránya már tetőzött.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet