BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitömték az MNB bukszáját

A három hónapos kincstárjegyek keddi aukcióján szokatlanul magas, 218 milliárd forintnyi összegre tettek ajánlatot a nagybefektetők.

2009. november 17. kedd, 14:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eredetileg felajánlott mennyiség 35 milliárd forint volt, azonban a szokásosnál nagyobb túljegyzés hatására 45 milliárd forintra emelték. A kialakult átlaghozam 6,19 százalék volt éves szinten, ami hat bázisponttal elmaradt az előző napi másodpiaci referenciahozamtól.

Az MNB kéthetes instrumentumában rekordösszeget, 2037 milliárd forintot kötöttek le a pénzintézetek, ekkora heti jegyzésre az idén nem volt még példa, sőt az MNB 2002 elejéig visszatekintő statisztikája szerint korábban sem. Ezzel a jegybanknál parkoló állomány is csúcsra ért, meghaladja a 3500 milliárd forintot.

A másodlagos állampapírpiacon ismét jó volt a hangulat, egyöntetűen csökkentek a referenciahozamok, éven belül 3-11, éven túl 6-9 bázisponttal, az egy éves mutató pedig kiugró mértékben, 18 bázispontot ment fel.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet