Annak ellenére, hogy a nap folyamán több kisebb-nagyobb kellemetlen információ látott napvilágot, mint Ukrajna rossz gazdasági helyzete vagy egyes brókercégek leminősítései, a BUX délután három óráig igen stabilan viselkedett. Gyakorlatilag egész nap a nap legelején elért másfél százalékos pluszt jelentő, 21 400 pont körüli szinten mozgott.
Az OTP az emelkedés egyik motorja, 5700-5750 forintos ára két százalék körüli emelkedés, és hasonló mértékben drágult a Richter is 42 100 körül. A Mol szerényebb emelkedést mutatott, a Magyar Telekom pedig minimális, egy forintos mínuszban járt.
