BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átlépte az 1100 dollárt az aranyár!

Ha röviden is, de a vártnál rosszabb munkaerőpiaci adatra átlépte az arany spot jegyzése az 1100 dollárt péntek délután.

2009. november 6. péntek, 17:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napon belüli csúcsát 1101,90 dolláron érte el New Yorkban a nemesfém, míg a decemberi határidő 0,7 százalékkal 1097,30 dollárra kúszott fel.

Az emelkedésre a Fed nyilatkozatai alapján tartósan alacsony kamatszint miatt gyengélkedő dollár is rásegített.

Egészen addig, míg a washingtoni kormányzat gátat nem szab az államháztartási hiány drasztikus növekedésének, a dollár gyengülni, az arany pedig erősödni fog - idézi Tom Pawlickit, az MF Global elemzőjét a Bloomberg.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet