Napon belüli csúcsát 1101,90 dolláron érte el New Yorkban a nemesfém, míg a decemberi határidő 0,7 százalékkal 1097,30 dollárra kúszott fel.
Az emelkedésre a Fed nyilatkozatai alapján tartósan alacsony kamatszint miatt gyengélkedő dollár is rásegített.
Egészen addig, míg a washingtoni kormányzat gátat nem szab az államháztartási hiány drasztikus növekedésének, a dollár gyengülni, az arany pedig erősödni fog - idézi Tom Pawlickit, az MF Global elemzőjét a Bloomberg.
