BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszos negyedév a Pannergy mögött

A Pannergy csoportszinten (a Panunnionnal együtt) 35 millió, azaz részvényenként 1,9 forintos veszteséget szenvedett el a harmadik negyedévben 3,15 milliárdos árbevétel mellett.

2009. november 2. hétfő, 18:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannuniont kiszűrve még sötétebb a kép, az időszak során a Pannergy EBITDA-ja 134 milliós mínuszt mutat, adózás előtti vesztesége pedig 129 millióra rúg. Igaz, utóbbi már javulást jelent a tavalyi 190 milliós negatívumhoz képest. Ráadásul az első három negyedév összességében még 17 milliós nyereséget mutat, szemben a 2008-as 1,5 milliárdos veszteséggel. A gyorsjelentés szerint a csoport első kilenc havi eredményére jelentős hatással volt a Synergon részvények árfolyamának 67 százalékos emelkedése, mely megközelítőleg 400 millió forint nyereséget okozott.

A fő tevékenység kapcsán a gyorsjelentés kiemeli Szentlőrincen befejeződött az első kút fúrása, és pár hónapon belül megkezdődhet a visszasajtoló kút fúrása és az erőmű építése. Ehhez beadásra került a vonatkozó KEOP pályázat vissza nem térítendő támogatás elnyerésére. A sikeres fúrás folytán megkezdődött a Pannergy csoporton belüli önállóan működőképes geotermia holding kialakítása is, melyet a PannErgy Polifin Kft. zártkörű részvénytársasággá alakítása és munkavállalói szervezetének fejlesztése szolgál. A további lépések között szerepel a társaság nevének várható megváltoztatása és vagyonstruktúrájának átszervezése is. Ezen felül a Pannergy tovább folytatta a vizsgálatai alapján legjobb adottságú területeken fekvő kiemelten jó kútlétesítési helyek meghatározását.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet