BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még 50 százalékos aranyár-ugrás jöhet?

A keddi zárás után némileg csökkent az arany ára, a dollár további gyengülése azonban szakértők szerint akár 1500 dollárig is repítheti a nemesfém árát.

2009. október 21. szerda, 08:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dollár erősödése következtében némileg csökkent a keddi zárást követően az arany ára - írja a Bloomberg. Az 1055,20 dolláros keddi zárást követően azonnali szállításra 1054,30 dolláron állt a nemesfémért fizetendő összeg a szingapúri parketten, a decemberi határidős ár pedig 0,4 százalékkal 1054,50 dollárra esett a New York-i árutőzsde elektronikus kereskedésén.

Kedden a dollár gyengülésének folytatódásán alapuló spekulációk vitték felfelé az arany árát, valaha volt legmagasabb szintjét unciánként 1072 dolláron érte el október 14-én.

A dollár beteg, az egyetlen gyógyszer, ami javíthatna az állapotán, a magasabb alapkamat lenne, erre azonban a közeljövőben nem látszik esély - mondta Leonard Kaplan, a Prospector Asset Management elnöke. A JPMorgan prognózisa szerint az arany 1006 dolláros átlagos árat érhet el jövőre, szemben a korábbi 950 dolláros becsléssel. A Deutsche Bank 1150 dollárra, júliusi közlésénél 32 százalékkal magasabbra várja a nemesfém árát, míg a Barclays Capital közleménye szerint "az 1500 dolláros aranyárra vonatkozó kilátásokat sem szabad alulértékelni".

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet