Leváltották a Genesis eddigi vezetőségét az egyik nagytulajdonos, a Genesis Investment Fund (GIF) által összehívott hétfői rendkívüli közgyűlésen. A javasolt napirendi pontoktól eltérően nem visszahívták az igazgatósági tagokat, hanem azok lemondtak. A régi arcok közül április 19.-ig Edward Mier marad az igazgatóság elnöke, rajta kívül viszont mindenki lecserélődött. Rényi Gábor, a társaság alapítója végleg visszavonul a cég vezetésétől, részvényeit viszont megtartja.
A társaság spanyol leányvállalata kapcsán a közgyűlésen elmondták, a gyárépület kivitelezésére két hete írták ki a tendert, amelyre 2 spanyol, illetve 2 külföldi vállalat adhat majd be pályázatot. Az építkezés a Genesis-leányokat átvevő Cogenco sikeres feltőkésítése esetén decemberben kezdődhetne meg és 18 hónapon belül fejeződne be. Az építkezés alapvető feltétele azonban a 40-50 millió eurós sajáttőke előteremtése, ami szükséges a hitelek lehívásához. Ráadásul az üres gyárépületen kívül a technikai eszközök beszerzésére is szükség lenne a gyártás beindításához, amelyre külön tendert írnának ki. Ennek időpontját nem nevezte meg a vezetőség.
Megjegyzendő, hogy ez nem az első eset, mikor a kivitelezés küszöbön állásáról számol be a cég, ezért érdemes a kellő fenntartással kezelni az információt. Ráadásul a Cogencot 42 millió dollárral feltőkésíteni hivatott német magánbefektető időközben eltűnt a képből, mivel állítólag vitába keveredett bankjával és nem fért hozzá a letétbe helyezett pénzhez. Őt hivatott pótolni a Genesis Investment Fund október 4.-i közleményében szereplő meg nem nevezett luxemburgi biztosítótársaság és alapkezelő tőkebevonása, amelynek részleteiről egyelőre semmit nem tett közzé a társaság.
