BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csúcson az olajár

A kőolaj ára a növekvő kereslet és az amerikai készletek csökkenésére alapozott spekuláció miatt emelkedett, új egy éves csúcsot állítva be.

2009. október 16. péntek, 08:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kőolaj határidős ára, a zárás utáni elektronikus kereskedésen, novemberi szállításra hordónként 34 centtel, 78 dollárra emelkedett Tokióban - írja a MarketWatch. A New York-i árutőzsdén csütörtökön 2,4 dolláros emelkedés után 77,58 dolláron végzett a nyersanyag - az október 7-i 69,57 dolláros árhoz képest az emelkedés már eléri a 11 százalékot. A Credit Suisse elemzése szerint azonban az árak a következő napokban visszasüllyedhetnek a 68 és 75 dollár közötti sávba, hosszabb távon azonban a kereslet és az amerikai gazdasági aktivitás növekedése az olajár szempontjából kikövezi az utat egy fenntarthatóbb felívelő időszak számára 2010-ben. Egy csütörtöki bejelentés szerint az amerikai benzin- és a feldolgozott olajtermék-tartalék a szakértők által várt növekedés helyett 5,2 millió hordóval csökkent az október 9-én zárult héten.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet