Erősödéssel kezdte a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX 0,33 százalékos emelkedéssel 21 436,20 ponton állt a nyitást követő percekben.
A vezető részvények közül az OTP árfolyama 0,86 százalékkal előző napi zárása felett, 5729 forinton kezdte a napot 475,46 millió forintos forgalom mellett.
A Mol 122,2 millió forintos forgalom mellett kialakult 16 150 forintos árfolyama 1,7 százalékos emelkedést jelentett, a Magyar Telekom 839 forintos szintje pedig 0,5 százalékos növekedést takart.
A Richter árfolyama az előző napi 40 ezer forinton stagnált.
