BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhe gyengüléssel indult a forint

A pénteki kereskedés elején 267,50 forintért adtak egy eurót a bankközin, a mai napon jelentősebb mozgás nem várható az árfolyamban.

2009. október 16. péntek, 09:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kissé gyengébben kezdte a napot a forint pénteken, egy euróért 267,50 forintot kértek a bankközin. A magyar fizetőeszköz árfolyamának mozgása elég könnyen átlátható a mai napon, az euró-dollár kurzust követő, ellentétes előjellel - mondta a Napinak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. Egy amerikai dollárért 179,30, egy svájci frankért 176,25, egy angol fontért 292,10, egy japán jenért pedig 197,20 forintot kérnek jelenleg a bankközi kereskedésen. A mai nap nem tartogat jelentősebb izgalmakat a forint számára Ruzsonyi szerint, inkább oldalazó mozgásra, iránykeresésre számíthat a piac. Nem várható nagyobb forintgyengülés, amennyiben a jegybank tartja magát korábbi nyilatkozataihoz hétfői kamatdöntő ülésén, és 50 pontos kamatvágásra kerül sor. Azonban ha a nyilatkozatok újabb kamatcsökkentést indikálnak, akkor középtávon visszatérhet a forint-euró árfolyam a 270-es szint fölé - tette hozzá Ruzsonyi.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet