Az OTP a globális növekedés beindulásával tartani tudja 2009-ben 150 milliárd forintos nyereségcélját, a kockázati költségszint már a második negyedévben csökkenésnek indulhat - mondta Bencsik László, a bank vezérigazgató-helyettese a Reuters közép-európai befektetési konferenciáján.
A kockázati céltartalékok várhatóan az első féléves szinten maradnak az év végére is, amennyiben pedig a piaci körülmények nem változnak jelentős mértékben, a jövő év második negyedében megindulhat ezek csökkenése is - tette hozzá. A közép-európai régió Bencsik szerint a korábbinál is nagyobb befektetői érdeklődésre számíthat, a válság után a térség bankpiaca a nyugat-európainál is gyorsabban növekedhet, nagyobb nyereséghányaddal mellett, de globálisan is az élvonalba kerülhet - fejtette ki.
A vezérigazgató-helyettes szerint bizonyos területeken - így az orosz lakossági hiteleknél - váratlan növekedés indult be az elmúlt két hónapban, de a magyarországi vállalatok hiteligénye is erősödött, utóbbi területen további bővülésre számít az év fennmaradó részében. Az OTP 4,3 milliárd euróra növekvő likvidiási puffere megfelelő alapot ad a növekedéshez, és emiatt nem is szorul majd nemzetközi finanszírozásra. Bencsik azt nem zárta ki, hogy akvizíciókba kezdene a társaság, azonban konkrét célokkal e téren jelenleg nem rendelkeznek - tette hozzá.
