Pozitívan indult a keddi nap a forint szempontjából, a hétfői kamatdöntés után még 270-es szint környékén volt a forint-euró keresztárfolyam, majd lenyomták 269-ig, és lényegében kedden itt is nyitott - mondta a Napinak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank kereskedője. Jelenleg egy euróért 269,30 forintot kérnek a bankközin. A kamatcsökkentést árfolyamgyengülésnek kellene követnie, ami most azért nem következett be, mivel az MNB csak 50 bázisponttal csökkentette az alapkamatot - ezt pedig a piac minimumként már korábban beárazta - tette hozzá Ruzsonyi. Véleménye szerint még mutatkozik mozgástér a folyamatos kamatcsökkentésre, ami pozitívan hat a térség iránti befektetői érdeklődésre. Emellett az amerikai és az ázsiai tőzsdeindexek többségének a pozitív zárása is hozzájárult a jó hangulathoz. Jelenleg a dollár-euró keresztárfolyam 1,4620, egy dollár 184,20, egy svájci frank 178,40, egy jen pedig 204,80 forintot ér a bankközi kereskedésen. A 270 alatti forint-euró árfolyamot csak átmenetinek tekinthetjük, azonban a közeljövőben várhatóan a 270 és 280 közötti sáv alsóbb régiójában mozog majd a magyar fizetőeszköz - fejtette ki Ruzsonyi.
