Az ázsiai részvényindexek általános csökkenése mellett egyedül Tokió adott okot a befektetői örömre. A háromnapos ünnepi szünet után a Nikkei 1,7 százalékos erősödést produkált, de ez is csak térségben a hét elején uralkodó optimizmus utóhatása lehetett - állítják elemzők. A japán exportadatok tanúsága szerint a gazdaság fellendülésére Tokiónak még várnia kell egy kicsit, még ez sem vette el a részvénypiaci befektetők kedvét a vásárlástól.
A tokiói mutatót nem tartalmazó ázsiai MSCI index azonban egyszázalékos mínuszba fordult, s hasonló mértékű veszteséggel zárt Korea is. A hongkongi mutató napközben 3 százalékos völgyben is járt, az év eddigi legnagyobb kibocsátásának számító Metallurgical Corp. 13 százalékos veszteséget jelentő rossz belépője csak tovább rontotta a hangulatot.
Az ausztrál dollár árfolyama 13 hónapos csúcsra ért az amerikai dollárral szemben.
