BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszkedvűek az ázsiai piacok

A New York-i irányt követve - Tokió kivételével - veszteséggel zárták az ázsiai tőzsdemutatók csütörtöki kereskedést.

2009. szeptember 24. csütörtök, 10:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ázsiai részvényindexek általános csökkenése mellett egyedül Tokió adott okot a befektetői örömre. A háromnapos ünnepi szünet után a Nikkei 1,7 százalékos erősödést produkált, de ez is csak térségben a hét elején uralkodó optimizmus utóhatása lehetett - állítják elemzők. A japán exportadatok tanúsága szerint a gazdaság fellendülésére Tokiónak még várnia kell egy kicsit, még ez sem vette el a részvénypiaci befektetők kedvét a vásárlástól.

A tokiói mutatót nem tartalmazó ázsiai MSCI index azonban egyszázalékos mínuszba fordult, s hasonló mértékű veszteséggel zárt Korea is. A hongkongi mutató napközben 3 százalékos völgyben is járt, az év eddigi legnagyobb kibocsátásának számító Metallurgical Corp. 13 százalékos veszteséget jelentő rossz belépője csak tovább rontotta a hangulatot.

Az ausztrál dollár árfolyama 13 hónapos csúcsra ért az amerikai dollárral szemben.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet