BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az amerikai készletek miatt zuhan a kőolaj ára

Szerdán a száznapos mozgóátlag alá került az olajár New York-ban, elemzők szerint további csökkenés várható.

2009. szeptember 24. csütörtök, 17:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kőolaj ára egy hónapos mélypontra zuhant a vártnál nagyobb amerikai raktárkészletekről szóló szerdai jelentés hatására. A novemberi határidős árak 2,69 dollárral (közel négy százalékkal) hordónként 66,28 dollárra estek vissza a New York-i árutőzsdén a délelőtt folyamán. Az amerikai üzemanyag-készletek 5,41 millió hordónyi mennyiséggel növekedtek a múlt hét folyamán, a Bloomberg által megkérdezett elemzők várakozásánál több mint tízszer nagyobb mértékben. A fűtő- és dízelolaj-készletek 2,96 millió hordóval, az előzetes várakozásoknál közel kétszer nagyobb mértékben bővültek a szeptember 18-án végződött héten. Az Egyesült Államok energiaügyi minisztériumának jelentése szerint a kőolajkészletek a várt 1,4 millió helyett 2,86 millió hordóval növekedtek, összességében 335,6 millióra - ez a heti emelkedés június vége óta a legnagyobb mértéket jelenti. Elemzők szerint az, hogy a novemberi szerződéses ár a 100 napos mozgóátlag 69,53 dolláros értéke alá került szerdán, azt jelzi, hogy további csökkenésre lehet számítani.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet