BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma is száguldott az OTP

A BUX-index 3,68 százalékkal pénteki zárása felett fejezte be a hétfői kereskedést, az OTP közel 5,5 százalékos rallyt mutatott be.

2009. augusztus 10. hétfő, 16:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde indexe az egész napos pozitív tartománybeli mozgás után 18475,14 ponton, 3,68 százalékkal pénteki zárása fölött fejezte be a hétfőt. A vezető részvények közül az OTP 245 forintos emelkedéssel 5,45 százalékos rallyt mutatott be, 4743 forinton zárt, péntek után ismét 24 milliárd forint feletti forgalommal. A Richter 2,47 százalékos emelkedés után 37300 forinton forgott a nap végén, forgalma 3,7 milliárdot tett ki.

Némileg erősebb volt ma az Egis: 600 forinttal került pénteki záró értéke fölé, ami 2,87 százalékos pluszt jelent. Szintén emelkedett a MOL árfolyama, 13400 forintos tegnapi zárását 450 forinttal, 3,36 százalékkal tudta felülmúlni az olajtársaság. A Magyar Telekom 695 forintos áron fejezte be a hétfői napot, ami pénteki zárásához képest 2,21 százalékos emelkedést jelent.

A legnagyobb szárnyalást ma a Synergon mutatta be: részvényeinek árfolyama 180,72 millió forintos forgalom mellett 110 forinttal, azaz 15 százalékkal lett magasabb a pénteki zárásnál.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet