A Pannergy csoport eredménye jelentős javulást jelent a tavalyi időszak azonos időszak 1,3 milliárdos veszteségéhez képest. A félév eredményét az üzemi teljesítmény határozta meg, miután az elsõ negyedéves pénzügyi veszteségek a második negyedéves forinterõsödés következtében javarészt kompenzálódtak - áll a társaság gyorsjelentésében.
Az időszak során a PannErgy aláírta elsõ határon túli geotermikus együttműködési
megállapodását a horvát Koprivnica városával, és végéhez közeledik az első hazai, szentlőrinci fúrás. Ezen felül a fő tevékenységről csupán annyit közöl a cég, hogy folytatódtak a további kúthelyszínmeghatározási és fúrási elõkészületek.
A csoport idõszaki eredményére az általános mûködési tételeken túl, hatással volt a Synergon részvények árfolyamának 45 százalékos emelkedése és a PannErgy határidõs kontraktusok mögöttes részvényárfolyamának 19 százalékos emelkedése. Utóbbi kettõ megközelítõleg 400 millió forint pénzügyi nyereséget termelt.
A társaság konszolidált árbevétele (a PannUnionnal nélkül) 74 millió forintot tett ki az idõszakban.
