BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges a Pannergy

A Pannergy az első félévben 146 millió forintos adózás előtti nyereséget termelt, EBITDA-ja viszont a Pannunion csoport kiszűrésével 202 milliós veszteséget mutat.

2009. július 30. csütörtök, 12:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pannergy csoport eredménye jelentős javulást jelent a tavalyi időszak azonos időszak 1,3 milliárdos veszteségéhez képest. A félév eredményét az üzemi teljesítmény határozta meg, miután az elsõ negyedéves pénzügyi veszteségek a második negyedéves forinterõsödés következtében javarészt kompenzálódtak - áll a társaság gyorsjelentésében.

Az időszak során a PannErgy aláírta elsõ határon túli geotermikus együttműködési

megállapodását a horvát Koprivnica városával, és végéhez közeledik az első hazai, szentlőrinci fúrás. Ezen felül a fő tevékenységről csupán annyit közöl a cég, hogy folytatódtak a további kúthelyszínmeghatározási és fúrási elõkészületek.

A csoport idõszaki eredményére az általános mûködési tételeken túl, hatással volt a Synergon részvények árfolyamának 45 százalékos emelkedése és a PannErgy határidõs kontraktusok mögöttes részvényárfolyamának 19 százalékos emelkedése. Utóbbi kettõ megközelítõleg 400 millió forint pénzügyi nyereséget termelt.

A társaság konszolidált árbevétele (a PannUnionnal nélkül) 74 millió forintot tett ki az idõszakban.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet