BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vontatottan épül a Slovakiaring

Szlovákiában egyedül Pöstyénben (Piestany) tartanak manapság komolyabb motorversenyeket, világbajnoki futamokat azonban sohasem rendeztek a fürdőváros pályáján.

2009. július 27. hétfő, 09:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákiában 2009 elején adták hírül először, hogy a dél-szlovákiai Csallóközben, Dióspatony község határában építenek egy autó- és motorkerékpár-versenyekre egyaránt alkalmas pályát. A Slovakiaring munkacímű, 5,8 kilométeres pálya építése már elkezdődött, de a helyi földműves-szövetkezet, illetve a vadásztársaság tiltakozása miatt az építkezés vontatottan halad.

Az eredeti tervek szerint a szállodával, étteremmel, autósképző és egészségügyi központtal megvalósuló komplexumot 2009 augusztusában adták volna át, a legutóbbi információk szerint viszont ez csak szeptember végén - október első felében sikerülhet, az augusztus 8-9-re oda tervezett Alpok Adria Kupa motorkerékpár-versenyt le kellett fújni.

Egy időben a csehek játszottak a gondolattal, hogy az ország leghíresebb versenypályáját, a brnói Masaryk körpályát alkalmassá teszik Forma-1-es futamok rendezésére is, ám ez a terv lekerült a napirendről, az utóbbi időben nincs semmi hír arról, hogy esetleg felmelegítik az elképzelést.

A dél-morvaországi pálya 30 kilométeres útszalagját még a két világháború között helyezték üzembe; 1949-es újraavatásakor a pálya hosszát 17,8 kilométerre kurtították és a nyitóversenyen indult az olasz Giuseppe Farina, a Forma-1 első világbajnoka is. 1950-től már csak motorkerékpár-versenyeknek ad helyszínt Brno, az első ilyen világbajnoki futamot 1965-ben rendezték. Az új, 5403 méteres pályát 1987-ben avatták fel, ez rögvest bekerült a motorkerékpáros világbajnokságok naptárába.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet